Урок – конференція
Тема. Свійські тварини. (Слайд 1)
Мета. Продовжити знайомство із життям повадками домашніх
тварин, розширити знання про їх різноманітність, користь, яку вони приносять.
Ознайомити з представниками різних професій. Вчити користуватися додатковим
матеріалом, розвивати інтерес до предмету, виховувати бережне ставлення до
тварин, любов до природи.
Хід уроку
І.
Організація класу.
Стали, дітки,
всі рівненько,
Усміхнулися
гарненько,
Настрій на
урок взяли
Й працювати
почали.
Працюватимем старанно,
Щоб
почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти
просто молодці!
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
Наша природа – таємнича непрочитана до кінця книга. В ній
багато цікавого і невідомого. Тому постійне «Чому?» супроводжуватиме нас
завжди. На кожне «Чому» можна знайти свою відповідь. На попередньому уроці ви
отримали завдання знайти інформацію про домашніх тварин. І сьогодні ви
розповісте все, що дізналися про свійських тварин, що вони означають в житті
людини.
ІІІ.
Повідомлення теми уроку.
Отже, тема нашого уроку «Свійські тварини». Наш урок
проходитиме у формі уроку – конференції.
До нас завітали журналісти,
історики, зоотехніки, представники легкої промисловості, представники харчової
промисловості, щоб обмінятися думками з теми «Домашні тварини».
ІV.
Сприймання й осмислення матеріалу.
1-й
журналіст.
Моє питання історикам.
Дайте, будь ласка, історичну справку про домашніх тварин.
1 історик.
Колись, багато тисяч років
тому, всі тварини були дикими. Поступово первісна людина почала приручати диких
тварин. (Слайд 2)
2 історик.
У людини з’явився перший
чотириногий друг – собака. Помітивши, що значно вигідніше завжди мати під рукою
стадо корів, овець, оленів, люди почали приручати різних тварин.
3 історик.
Смачне й поживне молоко,
яке можна було надоювати від приручених тварин, стало одним з головних
продуктів харчування людини.
4 історик.
Люди все більше й більше
піклувалися про тварин:
-
Охороняли
стада від хижаків;
-
Запасали
корми;
-
Робили
теплі хліви.
Так з‘явилося тваринництво.
2-й журналіст.
Моє питання зоотехнікам.
Розкажіть про життя, повадки, користь домашніх тварин.
1 зоотехнік.
Свійські
птахи. (Слайд 3)
Важко уявити собі село без
голосистого півня. Кури – найпоширеніша свійська птиця. Свійські птахи дають м’ясо,
яйця. За рік несучки дають близько 200 яєць. Жива вага до 3 кг. Висиджують
курчат через 21 день.
2 зоотехнік.
Свині. (Слайд 4)
У нашій місцевості
розводять в основному білу степову породу. Доросла свиня важить 200 кг і
більше. Свиням дають зерно (овес, кукурудзу, ячмінь, горох, висівки, макуху).
Узимку необхідно давати
моркву, буряк, картоплю, гарбузи, силос, сіно, влітку – зелену траву.
3 зоотехнік.
Кінь. (Слайди 5-6)
Свійські коні поширені
майже всюди. Раніше призначення коня було тільки військове. Зараз коней
використовують на сільськогосподарських роботах, у транспорті, військовій
справі та спорті.
4 зоотехнік.
Корова. (Слайд 7)
З усіх домашніх тварин
корова дає найбільшу кількість молока. За день корова нашої місцевості дає від
15 до 30 кг молока. Корм корови складається із сіна, соломи, силосу із
кукурудзи, буряка,картоплі,макухи, висівок, до 60 кг на добу.
Навесні
у корови з’являються малята: одне, зрідка два. Як тільки зазеленіє трава,
дорослих тварин переганяють на пасовища.
Молочна корова важить до
600 кг. Биків раніше, коли не було тракторів і автомобілів, використовували в
сільському господарстві: орали землю, возили вантажі, селяни їздили на них, як
на конях.
5 зоотехнік.
Собака.
Собака – перша тварина, яку
одомашнила людина. Його предки – вовк і шакал. Спочатку собаку використовували
як сторожа, потім як помічника на полюванні. Пізніше собак почали
використовувати як пастухів стада корів, овець, кіз. (Слайд 8-9)
Собаки
були першими живими істотами в космосі.
Маленька собака Лайка піднявся у космос на висоту 1700м. (Слайд 10)
Собаки
дуже різні за виглядом та розміром. Наприклад, сенбернар важить 70 кг, а
той-тер’єр важить менше кілограма і вміщується на долоні руки. (Слайд 11-12)
3-й журналіст.
Моє питання представникам легкої промисловості.
Що виготовляють із сировини домашніх тварин? Які товари?
1 представник легкої промисловості.
Домашні тварини приносять дуже велику користь. Зі шкіри
тварин ви-
готовляють взуття, сумки, одяг, прикраси. (Слайд 13)
2 представник легкої промисловості.
Із шерсті овець, кіз виготовляють теплий одяг: плаття,
светри, рукавиці,
шарфи, шкарпетки.
(Слайд 14)
3 представник легкої
промисловості.
Із пір’я птахів виготовляють подушки, теплі
куртки-пуховики, прикра-
си. (Слайд 15)
4 представник легкої промисловості.
Із ріг тварин – прикраси, сувеніри, клей, желатин. Із
шкіри кролів виго-
товляють шапки, шуби. (Слайд 16)
4-й
журналіст.
Моє питання представникам харчової промисловості.
Які продукти можна побачити в магазинах із сировини, яку
дають домашні тварини?
1 представник харчової промисловості. (Слайд 17)
Продукти, які дають домашні тварини, дуже цінні, корисні
для людини.
Перш за все, це молоко. З нього виготовляють творог,
сметану, вершки,
масло, морозиво.
2 представник харчової промисловості. (Слайд 18-19)
Свині дають м’ясо, сало, жир. Кури дають м’ясо, яйця.
3 представник харчової промисловості.
Ці продукти потрібні й для виготовлення інших
продовольчих товарів:
ковбас, маргарину,
тістечок, хліба, сухого молока, дитячого харчуван-
ня, різних м’ясних консервів та багатьох інших.
4 представник харчової промисловості.
Кобиляче
молоко – дуже цінний продукт. Із кобилячого молока роблять
лікувальний напій – кумис, який п’ють хворі на туберкульоз, та від де-
яких інших
хворобах.
Козине
молоко – найкорисніше молоко для людей будь-якого віку. Ко
зине молоко вважається самим чистим продуктом. Ним
лікуються при
серцевих
захворюваннях, розладах шлунку(особливо у дітей).
V.
Фізкультхвилинка.
Сірий котик
Сірий котик міцно спав Присісти,
імітуючи сон.
Навіть пісню не співав.
Та нарешті стрепенувся Випростатися,
підняти руки
І довкола озирнувся. Вгору,
потягнутися.
Став смачненько потягатись Імітація умивання,
розчісування.
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зубки й кігті нагострив Ходьба на місці.
Й до комірчини побрів,
Буде мишку полювати Стрибки
І добро оберігати.
Й ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцнили наші сили. Діти сідають на
місця.
А зараз ми переглянемо фільм «Домашні тварини» і
розгадаємо кросворд. (Слайд 20-21)
-
Яких
тварин побачили?
VІ.Українські
народні казки.
Про домашніх тварин складено багато казок. Це українські
народні казки: «Солом’яний бичок», «Вовк та семеро козенят», «Пан Коцький»,
«Три поросяти», «Коза-Дереза», «Цап та Баран».
З якої
казки уривок?
1.
В одного
чоловіка був кіт старий, що вже не здужав і мишей ловити. («Пан Коцький)
2.
Поїхав дід
на ярмарок та й купив собі козу. («Коза-Дереза»)
3.
Дід –
нічого робити_ взяв зробив солом’яного бичка й осмолив його смолою.
(«Солом’яний бичок»)
4.
Був собі
чоловік та жінка, мали вони цапа та барана.(«Цап та Баран»)
5.
Жили-були
на світі три поросяти. Три брата.Всі однакового зросту, кругленькі, рожеві, з
однаковими веселими хвостиками.Навіть імена у них були схожі. Звали поросят
Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф. Все літо вони перекидалися в зеленій траві, грілися
на сонечку, ніжилися в калюжах.(«Троє поросят»)
VІІ.Загадки про тварин.
Журналісти підготували вам загадки про тварин.
1.
Головне –
мукає,
Сите –
жує,
Всім дітям
Молоко
дає. (Корова)
2.
Гавкає,
кусає,
І в дім не
пускає. (Собака)
3.
На
подвір’ї
Ходить
птах
І співає
по складах! (Півень)
4.
Я великий,
я красивий,
Як біжу я
– в’ється грива.
Копитами
туп-туп-туп,
По каменю
цок-цок-цок.
Хвіст у
мене довгий-довгий,
Хвіст у
мене як шовковий! (Кінь)
1.
Хто з
хвостиком та з вусиками?
В кого лапки з подушечками?
Як ступа, ніхто не чує,
Тихо, крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від …
(Кішки)
2.
Хвіст
гачком,
А ніс п’ятачком.
(Свиня)
3.
Жмуток
пуху, має довгі вуха,
Стрибає ловко, любить моркву. (Кріль)
4.
По горах і
долинах
Ходить шуби свитина.
(Вівця)
VІІІ. Гра
«Кіт у мішку».
Представник кожної групи вибирає питання і група готує
відповідь.
1.
Де і чому
кота вважають священною твариною?
2.
У кого
кращий зір – у людини чи кота?
3.
Навіщо
коту вуса?
4.
Назвіть
грізних родичів кота?
5.
Чи живуть
коти у морі?
6.
Чому
японці тримають у своїх акваріумах морських котів?
7.
Чому кішка
ходить безшумно?
8.
Як
поводиться кішка, коли злякається?
IX.
Цікавинки від кожної групи.
1.
Сенбернару
Баррі встановлено пам’ятник в Парижі за врятування 40 чоловік загублених у
горах. (Слайд 22)
2.
Качки і
гуси не тонуть у воді, тому що їхнє пір’я, змащене жиром, не намокає
3.
Собака
качається по землі на дощ або сніг.
4.
Гусям в
Римі встановлено пам’ятник за те, що вони врятували місто від ворога, зчинивши
галас і попередивши цим мешканців. (Слайд 24)
X. Підсумок
уроку.
Для кожного з вас новою могла бути сьогодні різна
інформація. І все ж, про що нове ви дізналися? Що означають тварини в житті
людини?
ХІ.
Домашнє завдання за вибором.
а) принести
літературу для показу і розповісти про різні породи собак або котів;
б) описати цікавий випадок із життя свійських тварин,
який стався з вами чи вашими рідними.
Урок – знайомствоз видатними математиками минулого
Тема. Розв’язування задач, рівнянь, обчислення значень виразів.
Повторення вивченого матеріалу.
Мета: Розвивати навички швидких обчислень. Вправляти у розв’язуванні
рівнянь.
Закріплювати вміння знаходити периметр і площу геометричних
фігур. Формувати вміння складати задачі за
схемами. Виховувати інтерес
до
математики.
Завдання:
1.
Узагальнювати поняття про
прийоми усних обчислень.
2.
Удосконалювати вміння
складати задачі за схемами.
3.
Сформувати вміння
обчислювати периметр і площу геометричних
фігур.
Очікувані
результати:
1.
Розширити і збагатити
знання дітей про видатних математиків минулого та їхнім вкладом в науку.
2.
Розвивати світогляд учнів.
Хід уроку
I.Організаційний момент
Всі почули ви
дзвінок –
Він покликав на
урок
Кожен з вас
приготувався,
На перерві
постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними – і
хлоп’ятка.
II. Хвилинка каліграфії
а) Записати
каліграфічно трицифрові числа, у яких кожна наступна цифра
на 1
більша від попередньої.
б) Записати їх
в порядку зростання.
Скільки
може бути різних відповідей?
III. Ерудит – диктант
Обчислення
виконайте усно або письмово на чернетці, у зошиті запишіть
лише відповіді.
Ø
Найдовше серед дерев живе
баобаб – 4000 років, модрина – в 10 разів
Менше. Скільки років живе модрина?
Ø
Найбільша тварина на Землі
– кит, він має довжину тіла 30 м, а найменше звірятко на Землі – землерийка –
завдовжки лише 3 см. У скільки разів довжина кита більша, ніж довжина тіла
землерийки?
Ø
Найсильніший жук – носоріг.
Його вага – 14 г, а тягнути він може
1582 г. У скільки разів важчу від своєї власної ваги ношу
може тягнути жук – носоріг?
Ø
Найбільшою кількістю зубів
природа наділила садового слимака, який водиться в Америці. Язик слимака має 135
рядів по 105 зубів у кожному. Скільки зубів у садового слимака?
Ø
Найбільший сучасний птах –
африканський страус. Маса його тіла – 100 кг. Найменші птахи світу – колібрі, з
масою тіла 2 г. У скільки разів маса тіла страуса більша, ніж колібрі?
Взаємоперевірка.
Оцінювання на чарівних лінійках.
IV. Знайомство з видатними математиками минулого і їхнім вкладом у науку.
На сьогоднішньому
уроці ми познайомимось із видатними математиками минулого і їхнім вкладом у
науку.
1.
Більше 200 років тому в
Німеччині жив і творив математику видатний вченийГаусс. Ще в школі проявився
його талант до математики.
Одного
разу його вчитель, маючи потребу залишити на уроці дітей самих у класі,
запропонував учням записати суму усіх чисел від 1 до 100 і обчислити її.
Відповідь сам знайшов заздалегідь. Учитель пішов, але незабаром повернувся. У
цей час малий Гаусс вигукнув: « Я вже обчислив!». Він отримав результат який
співпав із відповіддю вчителя, виконавши обчислення зручним способом.
(1+2+3+4+5
… 97+98+99+100=(1+100)+(2+99)+…=)
Гаусс
підмітив, що суми складені з першого і останнього числа ряду, другого і
передостаннього і т.д. рівні між собою.
-
Скільки вони дорівнюють?
-
Скільки таких пар буде в
цьому ряду?
От
Гаусс і помножив 101 на 50 і одержав... Давайте ми таким самим способом обчислимо
суму усіх чисел від 1 до 10.
Є
багато прийомів усних обчислень зручним способом.
2.
43821:1 0:10382 59,37+59,63
9876:1 342:11 874,561+874,439
27:11 7,5∙ 10 586,642-586,641
38247:0 16,3:100 28,5∙100
36:10
3.
Півтори тисячі років тому
жив давньогрецький математик Піфагор. Він вважав, що числа мають логічні властивості.
Його учні шукали трійки «досконалих чисел» - це числа, для яких справджується
рівність: 3∙3+4∙4=5∙5. Не всяка трійка чисел підходить. Перевірте, чи будуть
«досконалими» числа: дівчатка 4,5,6?(ні), хлопчики: 6,8,10?(так).
Трійка
«досконалих» чисел цікаві ще й тим, що трикутник, у якого довжина сторін
дорівнюють цим числам, є прямокутним.
-
Який прямокутник
називається прямокутним?
-
Як називаються сторони, що
утворюють прямий кут?
-
Які це трикутники?
Обчисліть Р іS
цих трикутників (диференційовано).
Ми з вами
знайомі з іменем Піфагора, бо користувалися таблицею
Піфагора
«Додавання і віднімання чисел».
Давайте виконаємо
завдання і знайдемо «пастки»
18,004 53,01 641,34 27,405
+
п- п + -
4,5 3,6 18,271
8,74
659,611
18,665
4. Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться.
В різні боки похиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз – присядьте, два –
присядьте
І за парти тихо сядьте.
5.
Перш, ніж познайомитись з
наступним стародавнім математиком, повторимо ознаки подільності.
Працюємо за технологією
«2×4 – всі разом».
Підставте замість крапки
цифри, щоб число 2402 ділилося на:
1)
2 3) 8
2)
4 4) 9
6.
Евклід – це давньогрецький
математик, який жив 12 століть назад. Він написав книгу з геометрії (науки про
фігури), якою користувалися протягом двох тисяч років. Але Евклід залишив свій
слід і в інших галузях математики. Зараз ви познайомитесь з одним цікавим
завданням, яке придумав Евклід.
На
яке число ділиться 140 і 100? (10,2,5,4,20)
Евклід придумав спосіб
знаходження найбільшого з таких чисел.
Алгоритм. Ділимо більше на менше
140│100
100│ 1
40
Ділимо дільник 100 на
остачу 40
100│40
80│ 2
20
Дільник 40 на остачу 20
40│20
40│ 2
0
Цей процес продовжується до
тих пір, поки не вийде остача 0.
Остання ненульова остача 20
– є тим найбільшим числом, на яке ділиться і 140, і 100.
Воно називається найбільший
спільний дільник чисел 140 і 100.
Знайдіть НСД чисел 120 і
100 (20)
7.
А зараз ми познайомимось ще
з одним давньогрецьким математиком Діофантом, який жив приблизно тоді, коли жив
Евклід. Цей вчений займався розв’язуванням різних складних рівнянь.
Працюємо в парі.
( 13,2 –Х ) ∙ 2 = 24
8.
А тепер познайомимось з
Архімедом, який також жив 12 століть тому у старогрецькому місті Сіракузах. Він
був не тільки математиком, а й талановитим механіком, інженером. У математиці
Архімед розв’язав багато складних задач.
І ми з вами розв’яжемо
задачі. Працюємо в групі.
Записати розв’язок і
скласти задачу за схемою.
1.
2.
3.
2.
3.
V. Рефлексія
-
З якими видатними
математиками ми познайомились?
Складання сенкану з словом математика.
-
Що цікавого довідались?
-
Що сподобалось? Що хотіли б
робити на наступному уроці?
-
Хто був найкращим
помічником?
VI.
Домашнє
завдання (диференційовано).
1)
Розв’язати рівняння.
( Х – 3864 ) ∙ 329 =
166803 272544 : ( Х + 68 ) =4008
2)
Розв’язати задачу.
Максим на протязі в днів читав по а сторінок за день, а наступні с
днів – по d сторінок в день. Скільки всього сторінок прочитав хлопчик?
Тема. Узагальнення та систематизація знань про правильні та хибні
судження.
Мета. Вдосконалювати вміння розрізняти правильне судження від хибного,
формувати вміння будувати судження, перетворювати правильні
судження
на хибні і навпаки, перетворювати загальні судження на
часткові
судження, розвивати логічне і абстрактне мислення, уміння
виділяти
закономірності; розвивати увагу і фантазію; виховувати
наполегливість, допитливість.
Хід уроку
І. Організація учнів
до уроку.
Щось відоме і
нове Треба
розум розвивати
Зустрічає скрізь
тебе. Гостре
око, слух, терпіння.
Все уважно
розглядай, І
тоді прийде уміння.
Точну відповідь
шукай, І про тебе
всамкінець
Щоб помилок
уникати. Люди
скажуть: «Молодець!»
ІІ. Актуалізація
опорних знань. (Слайд 1)
-
Діти, перед вами зображення
морської глибини, коралових рифів, водоростей морського дна.
-
Чого тут бракує? (Морських
жителів)
-
У ході уроку ми заселимо це
морське царство тваринами. Чим більше ми
Виконаємо
завдань, тим з більшою кількістю морських жителів познайомимось. Більшість
уроку ви будете працювати самостійно, тому кінцевий вигляд малюнка буде
залежати від швидкості і якості вашої роботи.
ІІІ. Повідомлення теми та
завдань уроку.
-Отже,
сьогодні ми будемо узагальнювати та систематизувати знання про правильні та
хибні судження.
Зошит
свій я відкриваю, навскоси його кладу,
Ручку
правильно тримаю, сяду рівно, не зігнусь.
Працювати
буду вправно, до роботи я берусь.
1.
Першим нашим гостем є краб (Слайд 2)
Краби
можуть бігати боком по дну. Під час росту панцир декілька разів лопається. Краб
линяє. В цей час він безпомічний і ховається глибоко в щілинах скель. Краб
приніс нам розумову розминку.
Розумова розминка. (Слайд 3)
а)
Знайди «зайве» число.
28 7
42 64 32
53 19
8 37 81
21 22
9 23 46
-
Як називаються «зайві» числа?
-
Як називаються числа, що залишилися?
-Яке
число в кожному рядку буде найбільшим?
б)
Позначте числа а, в, с на числових прямих.
С-2
В-5
А+7
в)
Хвилинка цікавих ідей.
- Брат з’їв 4 сливи, а сестра -3.
Скільки слив з’їла їхня бабуся? (Невідомо)
-
На дереві сиділо 5
ластівок. Третя
полетіла.
-
Бабуся попросила Максима
купити 2 десятка яєць, а Максим купив 18 яєць. Чи виконав він завдання бабусі?
-
У класі 20 учнів:
хлопчиків-10, а решта дівчаток. Скільки дівчаток у класі?
-
Сашка пригостили яблуками.
Половину він з’їв, а решту-4 відніс Марійці. Скільки яблук дали Сашкові?
-
Молодці! З розумовою
розминкою справилися.
2.
Другим нашим гостем є
зубастий кит-кашалот.(Слайд 4)
Кити не є рибами.
Вони дихають повітрям, а їхні малята, як і люди,
вигодовуються молоком. Є беззубі кити, вони харчуються
дрібними рачками. Кашалот споживає і більших тварин, за якими може пірнати на
глибину до 1 км. Наш гість кашалот пропонує побудувати «Асоціативний кущ» зі словом – судження.
принаймі один
2) речення завжди 5)хибне
будь-який 1)думка усі кожний
3.
А тепер зустрічаємо
дельфіна. (Слайд 5)
– Хто з вас їх бачив?
Дельфіни – найрозумніші морські тварини. Пораненого
дельфіна тварини підтримують на поверхні води. Так вони рятують і людей.
Дельфіни виступають у морських цирках, а в спеціальних лабораторіях учені
намагаються спілкуватися з ними.
Дельфін пропонує пограти в гру «Так чи ні». (Слайд 6)
1)
Поняття –
це думка висловлена розповідним реченням.(Ні)
2)
Судження –
це думка висловлена розповідним реченням. (Так)
3)
Не всі
речення є судженнями. (Так)
4)
Поняття –
це думка, передана словом або словосполученням. (Так)
5)
Речення,
які є питальні або спонукальні за метою висловлювання є судженням. (Ні)
6)
Речення,
які є питальними або спонукальними за метою висловлювання не є судженнями.
(Так)
7)
Судження
може відповідати тільки дійсності. (Ні)
8)
Судження
бувають тільки хибними. (Ні)
Взаємоперевірка. Оцінювання
на чарівних лінійках.
4.
Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки похиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз-присядьте, два-присядьте.
І за парти тихо сядьте.
5.
Давайте
познайомимося з акулою.
Її недаремно називають грозою морів. Зуби в акули – у 6
рядів і гострі як пилка. Шкіра багатьох акул вкрита лускою з гострими шипами,
тому навіть легкий дотик акули наносить серйозні рани. Дуже небезпечні біла,
голуба, тигрова акули, акула-молот. Але найбільшаз акул китова, довжина якої 20
м, людину вона не чіпає.
До нас завітала акула-молот. (Слайд 7) Ви бачите, що її
голова дійсно нагадує молот. Вона пропонує попрацювати за технологією «Два-чотири-всі разом!»
1)
Вода у
морі солона.
2)
Кашалот не
є рибою.
3)
У морі
немає морських жителів.
4)
Китова
акула полює на людей.
Перевірка на дошці.
6.
Наступне
завдання нам принесла цікава риба – прилипала. (Слайд 8)
Вона до нас не прилипла, а приїхала. Прилипла своїм
спинним плавником
До живота акули і мандрує разом із нею, збираючи рештки
її обіду.
-
Вона
пропонує перетворити правильні судження на хибні і навпаки за допомогою слів
«всі», «деякі».
1)
Всі
тварини живуть у морі.
Деякі тварини живуть у
морі.
2)
Всі акули
небезпечні.
Деякі акули небезпечні.
3)
Деякі
дельфіни виступають у цирку.
Всі дельфіни виступають у
цирку.
4)
Деякі кити
вигодовуються молоком.
Всі кити вигодовуються
молоком.
7.
Знайомтесь
із електричним скатом. (Слайд
9)
У його тілі сховано щось на зразок електричних батарейок.
Кожна зокрема слабенька, а разом вони дають досить сильний струм. Тому зустріч
з електричним скатом небезпечна.
Він приніс завдання для груп.
-
Виділіть
закономірність. (Слайди 10-14)
8.
Останнім
нашим гостем є глибоководна риба-вудильник. (Слайд 15)
У неї на
голові росте своєрідна вудка з ліхтарем на кінці. Ліхтарик світиться із темряві
і є приваблює довірливих рибок, що пливуть вудильнику прямо в пащу. Вудильник
нагадує нам, що пора підбивати підсумки.
1) Запитання.
– Що таке судження?
-
Які є
судження?
-
За
допомогою яких слів передається загальний характер суджень?
-
Що було
цікавого на уроці?
2)
Складання сенкану з словом судження.
-
Що таке
сенкан? (Слайд 16)
1.
Судження.
2.
Правильні,
хибні.
3.
Висловлюють,
передають, відповідають.
4.
Судження
може відповідати чи не відповідати дійсності.
5.
Розповідне
речення.
-
Отже ви
гарно і старанно попрацювали і тому підводний світ засклився морськими
жителями! (Слайд 17)
Перегляд фільму.
Дякую за увагу!
Комментариев нет:
Отправить комментарий